Звісно, це позитивним чином вплине й на економіку регіону та країни в цілому.
«Щеплення проти COVID-19 забезпечить людям елементарну впевненість у житті, як це було до пандемії. Жодна країна світу не може собі дозволити роками тримати під обмеженням декілька галузей економіки. Тому масова вакцинація є одним із інструментів того, щоб дозволити людям, яким не загрожує коронавірус з причини щеплення, жити як зазвичай. Наскільки я знаю, в Україні забезпечені усі необхідні умови для застосування вакцин», – наголосив голова облдержадміністрації Сергій Гайдай.
Це дозволить значній частині бізнесу працювати для клієнтів без жорстких обмежень.
Більш того, щеплення відкриє можливість вільно перетинати будь-які кордони у світі. Навіть якщо ситуація з інфікуванням в тому чи іншому регіоні зміниться, зроблене щеплення вже стане гарантією того, що людина не підпаде під нові термінові обмеження.
Слід зазначити, що в світі вакцинація вже стартувала. Та заможні країни вклали мільярди доларів у розробку вакцин і саме тому отримали у виключному порядку сотні мільйонів доз. Україна була не в змозі спрямувати значну кількість коштів на дослідження, тому в доступі до західних вакцин не є першою в черзі. Але вже законтрактовано підтверджену вакцину від надійного виробника.
Вакцинація розпочнеться майже відразу після прибуття в Україну першої партії.
Як нещодавно повідомив заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, вакцина має з’явитися в лютому, після чого і стартуватиме перший етап вакцинації:
Для цього буде створено 375 мобільних бригад. Міністерство опрацьовує усі деталі цього процесу. Тобто, у громадян буде чітке розуміння – коли конкретній людині очікувати на щеплення для себе.
На сьогодні порядок вакцинації проти коронавірусу чітко визначений – спочатку щеплення мають отримати медичні працівники, військові та люди з груп найбільшого ризику.
«Оскільки вірус новий та має певні особливості, краще захиститися за допомогою вакцини, ніж сподіватись на те, що інфекція з часом не вразить повторно», – зазначив Сергій Гайдай.