coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Безкоштовна гаряча лінія COVID-19:

Особистий кабінет
Новини
18 жовтня 2011 р. - 14:03

До 390-річчя перемоги у Хотинській битві

Відповідно до Указу Президента від 6 грудня 2010 року № 1075/2010 у вересні-жовтні 2011 року в Україні відзначається 390-річчя перемоги у Хотинській битві. В рамках плану відзначення цієї дати, затвердженого головою облдержадміністрації на початку  2011 року, на Луганщині було реалізовано низку культурно-просвітницьких та інформаційних заходів.

 

Зокрема, 7 жовтня 2011 року в Луганському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені героїв Молодої гвардії відбулася конференція, присвячена перемозі у Хотинській битві за участю 120 осіб.
 
 
У навчальних закладах області, військових частинах пройшли тематичні уроки, виховні години, засідання круглих столів, випуски учнівських стіннівок, присвячених Хотинській битві. У музеях відбулися виставки творів, плакатів, документів, копій архівних матеріалів, присвячених діяльності гетьмана Петра Сагайдачного.
 
 
У заходах з нагоди 390-річчя перемоги у Хотинській битві також брали участь обласні козацькі товариства. Зокрема, 13 жовтня в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбулася концертно-розважальна програма за участю творчих колективів області. Гідним продовженням святкування ювілейної дати стало справжнє козацьке гуляння з конкурсами, піснями, танцями та кулешем.
 
 
Нагадаємо, що у 1614 – 1621 роках йшла польсько-турецька війна. Здобувши перемогу в Молдавії, султан Осман II став готуватися до завоювання Речі Посполитої. Було зібрано величезну армію, яку очолив сам Осман II. Король Речі Посполитої Сигізмунд ІІІ звернувся по допомогу до австрійських Габсбурґів і Папи Римського, але не отримав її. Унаслідок цього Сиґізмунд ІІІ був змушений шукати підтримки в запорозького козацтва, яку отримав за умови визнання польською владою відновлення ієрархії православної церкви.
 
 
Під стінами Хотинської фортеці 250-тисячній турецько-татарській армії протистояло 80-тисячне польсько-козацьке військо, із якого близько 40 тис. становили запорожці під головуванням гетьмана Петра Сагайдачного.
 
 
У Хотинській війні з 2 по 28 вересня 1621 року вирішувалася доля Речі Посполитої та українських земель. Завдяки полководницькому таланту Сагайдачного й героїзму запорожців польсько-козацьке військо здобуло перемогу. У результаті героїчних дій козаків під стінами Хотинської фортеці був розвіяний міф про непереможність турецької армії. Перемога у Хотинській битві мала велике міжнародне значення – ця битва змусила Туреччину відмовитись від планів завоювання Європи. Розгром турецького війська під Хотином привів до внутрішнього політичного послаблення султанської влади, а також посилення боротьби слов'янських та арабських народів проти турецького поневолення.
 
 
Катерина Анохіна