Конституцією України гарантовано, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Проблема насильства в сім’ї, носить більше міжнародний характер та існує вже на протязі тривалого часу. Однак не минула дана проблема і Україну.
Насильство в сім'ї, згідно чинного законодавства, це будь-які умисні дії фізичного, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Заходи щодо попередження насильства в сім'ї здійснюють уповноважені на те підрозділи органів внутрішніх справ, а саме служба дільничних інспекторів поліції та кримінальна поліція у справах дітей, та спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім’ї.
Крім того, за вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису, статтею 173-2 КУпАП, передбачена відповідальність, а саме громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Якщо особа повторно вчиняє правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, і яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за насильство в сім’ї або невиконання захисного припису, настає відповідальність у вигляді громадських робіт на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Зазначені недоліки порушують права та інтереси осіб, відносно яких вчиняється насильство в сім’ї, оскільки правопорушники уникають встановленої законодавством відповідальності, що породжує неповагу до закону та почуття безкарності.
Завчасне повідомлення про вчинене насильство в сім’ї може попередити його в майбутньому, при необхідності отримати послугу психологічного характеру та притягнення правопорушника до відповідальності, яка передбачена чинним законодавством
Міловський відділ Старобільської окружної прокуратури