Серпень і вересень – час цвітіння амброзії полинолистої, небезпечного карантинного бур’яну.
Це трав’яниста рослина, зовнішнім видом нагадує полин звичайний, заввишки 0,5-2 м. Розмножується тільки насінням, що утворюється у великій кількості (30 тис. шт. і більше) та зберігає свою схожість до 40 років. Особливо небезпечний пилок рослини. У період цвітіння (в Україні амброзія цвіте з середини липня до осінніх заморозків) серед населення спостерігається масове захворювання, відоме за назвою «осіння сінна лихоманка» або «амброзійний поліноз».
У хворого набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів й очей, болить голова, з’являється задишка, погіршується зір, можуть з’являтися напади бронхіальної астми. Поліноз зустрічається у всіх вікових групах, проте звичайно перші симптоми починають непокоїти у дитячому або юнацькому віці. Сільське населення захворює на алергію менш, ніж міське, тому що в місті концентрується більша кількість вихлопних газів, які, поєднуючись з пилком, створюють високоалергенні комплекси.
Для попередження полінозу необхідно виконувати такі рекомендації:
у період цвітіння утримуватися від прогулянок лісами і парками, поїздок за місто; при необхідності поїздок – закривати вікна в машині, особливо за містом;
не відкривати вікна та двері в квартирі чи офісі, провітрювати приміщення після дощу, ввечері й при погоді без вітру;
приймати душ не рідше двох разів на день;
не сушити речі після прання на вулиці (на балконі), тому що на них осідає пилок;
щодня проводити вологе прибирання у квартирі.
Для попередження «осінньої сінної лихоманки» необхідно проводити своєчасну боротьбу з амброзією полинолистою: рекомендується знищувати рослини, вириваючи їх з коренем або скошуючи безпосередньо перед цвітінням, тому що знищення цього бур’яну на більш ранніх періодах призводить до більшого кущення й збільшення репродуктивності рослин. Великі площі обробляються дозволеними до застосування гербіцидами.