24 травня у м. Києві відбулася всеукраїнська конференція "Перспективи демократії участі в Україні", основна мета якої - сприяння розумінню концепції демократії участі ключовими зацікавленими сторонами в Україні.
У конференції взяли участь представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів влади, організацій громадянського суспільства України, представники донорських організацій. Від Луганської облдержадміністрації у конференції взяла участь головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Ганна Низькодубова.
Під час заходу учасники розглянули можливості для покращення співпраці та діалогу між владою і громадянським суспільством, обмінялися знаннями про практику застосування демократії участі в Україні і відповідний міжнародний досвід.
Зокрема, радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук у своєму виступі на конференції зазначила, що схвалення стратегічних документів реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, створення адекватної інституційної моделі відносин влади та громадськості здатні зламати деструктивні підходи до діалогу між владою та громадянським суспільством.
"На сьогодні прийняття низки законодавчих актів дозволяє говорити про розширення правового поля для взаємодії органів публічної влади та інститутів громадянського суспільства", — зазначила вона. За словами Радника Президента, в останній період вперше на державному рівні було здійснено комплексний аналіз стану інститутів громадянського суспільства та запропоновано Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, підготовлену Координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства та схвалену Президентом України у березні 2012 року.
Марина Ставнійчук звернула особливу увагу на те, що такий ключовий пріоритет Стратегії як забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної, регіональної та місцевої політики реалізується, зокрема, шляхом створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави.
Захід відбувся в рамках проекту ПРООН "Розвиток громадянського суспільства". Партнерами виступили Європейський центр некомерційного права, "Творчий центр ТЦК", ІСАР Єднання, Український незалежний центр політичних досліджень.
Ганна Низькодубова