coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Безкоштовна гаряча лінія COVID-19:

Особистий кабінет
Новини
17 жовтня 2011 р. - 08:00

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів

Є дні, які важко назвати святами. Це особливі дні, про які ми повинні пам'ятати. Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів – саме такий день. Його почали відзначати ще в 1987 році – тоді було закладено пам'ятний камінь на площі Трокадеро у Парижі на честь тих, хто загинув від злиднів. Тоді цей день називали Всесвітній день боротьби за подолання крайньої бідності. Всі заходи в рамках цього дня проводилися громадськими організаціями. Ініціатива належала Руху за надання допомоги бідним групам населення «Четвертий світ».

Проте в 1992 році на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було офіційно проголошено, що 17 жовтня в усьому світі буде вважатися Міжнародним днем боротьби за ліквідацію злиднів. З цього дня ООН зайнялася проблемою бідності на планеті більш серйозно. А проведені заходи в рамках святкування цього дня як і раніше спрямовані на те, щоб привернути увагу громадськості до проблеми бідності.

Щорічно на планеті недоїдає близько 500 тис. чоловік. Майже 3 млрд. жителів планети живуть всього на 2 долари на день, і майже стільки ж живе в антисанітарних умовах. Якщо задуматися, то це майже половина жителів Землі.

Для того щоб ліквідувати таке явище як бідність, створені численні організації та розроблені нормативні акти. До них відноситься Європейська соціальна хартія, яка визначає права людини на захист від бідності та право на житло. Також на захист прав і свобод спрямована Європейська конвенція про права людини. А в 2000 році була прийнята Декларація тисячоліття. Відповідно до неї вже до 2015 року планується скоротити злидні майже вдвічі.

Важко сказати, чи вдасться виконати ці оптимістичні плани, адже ситуація на планеті змінюється щороку. У 2000 році, коли 147 держав на саміті ООН приймали цю Декларацію, ніхто навіть і не підозрював, що глобальне потепління стане помітним так скоро. Що в результаті цього скоротяться посівні площі, почнуться проблеми із забезпеченням продуктами харчування навіть у тих районах, які були раніше благополучними, а ціни на продовольство завдяки економічній кризі будуть рости такими стрімкими темпами.