Станично-Луганське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області повідомляє про ускладнення епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці у зв’язку з неодноразовим реєструванням спалахів пташиного грипу на території України.
До високопатогенного грипу птиці сприятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Розповсюдження захворювання завдає значної економічної шкоди як виробникам, так і державі через заборону експортної продукції птахівництва.
Характеризується захворювання пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.
Поширенню хвороби сприяють синантропні й дикі птахи, гризуни, комахи, транспортні засоби, та недотримання правил утримання птиці.
Міграція перелітних водоплавних птахів – один з основних шляхів глобального поширення високопатогенного пташиного грипу і проникнення його на територію України. Основний шлях передачі збудника – повітряно-крапельний.
Лікування високопатогенного пташиного грипу не розроблено!!!
Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно:
-
здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть попередження виникнення захворювання птиці;
-
здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
-
інформувати державну ветеринарну службу району про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
-
на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
-
притримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межі дворової території);
-
утримувати птахів різних видів окремо;
-
виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою, особливо водоплавною та синантропною;
-
не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
-
проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
-
проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
-
проводити зараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
-
дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, прати в рукавичках і т.п.)
У ЗВ`ЯЗКУ З ВИЩЕЗАЗНАЧЕНИМ, ТА З МЕТОЮ НЕДОПУЩЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ НА ПТАШИНИЙ ГРИП СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПТИЦІ НА ТЕРИТОРІЇ СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКОГО РАЙОНУ ПРОСИМО ПРИ ОЗНАКАХ ЗАХВОРЮВАННЯ ЧИ НЕЗВИЧНІЙ ПОВЕДІНЦІ ПТИЦІ, У ВИПАДКУ МАСОВОЇ ЗАГИБЕЛІ, ТЕРМІНОВО СПОВІСТИТИ СТАНИЧНО-ЛУГАНСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА АДРЕСОЮ: СМТ СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА, ВУЛ. ГОРЬКОГО 117А, АБО ЗА ТЕЛЕФОНОМ: (064-72)3-12-71.