coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Безкоштовна гаряча лінія COVID-19:

Особистий кабінет
Новини
24 листопада 2011 р. - 07:27

То сніг, то завірюха, бо вже зима коло вуха

Різке похолодання трапляється, коли маси арктичного або антарктичного повітря викликають різкий спад температури. Цей природний феномен загрожує життю людей і завдає значних збитків інфраструктурі, особливо в разі обриву ліній електропередач, і навколишньому середовищу.

     ДІЇ ДО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ:
     Якщо ваш будинок має незалежну систему опалення (газовими балонами, піччю й ін.), варто створити запас палива. Придбайте таку систему, що не залежить від електроживлення. – улаштуйте кімнату з теплоізоляцією, щоб вона служила сім'ї притулком під час похолодання; бережіть там предмети першої необхідності - ліхтарики, радіоприймач, свічки, сірники, запаси продуктів і питної води, ковдри або спальні мішки тощо.
     Отримавши попередження про можливість різкого похолодання, відключіть і продуйте водопровід та систему центрального опалення, щоб труби не полопались у разі перебою в електропостачанні.
     На початку холодного сезону обладнайте свій автомобіль предметами, необхідними для виживання - лопатою, сніговими ланцюгами, ліхтариками, спальними мішками, запасом продуктів тощо.

     ДІЇ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ:
     Якщо ви в будинку: не відчиняйте вікон та дверей, щоб підтримувати прийнятну температуру в будинку так довго, як це можливо. Під час заметілі не покидайте будинок без крайньої необхідності. Включіть незалежні системи опалення тоді, коли температура повітря в будинку впаде. Переконайтеся в тому, що домашня худоба в безпеці й має достатній запас корму та води.
     Якщо ви в автомобілі: керуйте машиною обережно й використовуйте тільки основні магістралі. При погіршенні погоди й дорожніх умов зупиніться й укрийтеся в якомусь будинку. Якщо ваша машина зламалася або застрягла: залишайтеся в машині й вентилюйте її за допомогою вентиляційного отвору, поверненого в протилежній від вітру бік; включайте мотор якомога рідше; переконайтеся, що сніг не забив вихлопну трубу (небезпека отруєння чадним газом); із вогнів увімкніть тільки лампочку в салоні і габаритні вогні; усіляко намагайтеся не заснути.

     ПАМ'ЯТАЙТЕ ! ВАШІ ПРАВИЛЬНІ ДІЇ – МОЖУТЬ ВРЯТУВАТИ ВАШЕ ЗДОРОВ'Я Й ЖИТТЯ !