З настанням весняно - літнього періоду збільшується кількість пожеж в природних екосистемах. Причина - невиконання елементарних правил пожежної безпеки.
Іноді пожежі завершуються не тільки матеріальними втратами, але й призводять до травмувань і загибелі людей. Особливу занепокоєність у співробітників пожежної охорони викликають громадяни, які активно відпочивають на природі та не прибирають за собою сміття.
Шановні громадяни, перебуваючи в лісовій та парковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки:
виберіть місце для вогнища й обладнайте його;
ніколи не залишайте вогнище без догляду;
Також небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка.
Пожежу може спричинити, навіть, заправка паливного баку машини при працюючому двигуні.
Залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагоряння лісових масивів.
Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших масштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Отже, користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.
Попаснянський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області.