«Наша дума, наша пісня не вмpе, не зaгинe… От де, люде, наша слава, Слава України!» - сьогодні минає 207 років від дня народження Кобзаря.
У вівторок, дев’ятого березня, Україна відзначає день народження Тараса Шевченка. Дев’ятого березня Тарас народився, десятого – помер. Доля вділила йому небагато – усього 47 років. З них 24 припадає на кріпацтво, 10 – на заслання, і лише 13 випало поетові прожити, за його власним висловом, «на такій волі, як собака на прив’язі».
Пророка і Кобзаря сучасники та нащадки вважали символом нації, а його творчість – джерелом пізнання і натхнення, духовною основою національної ідеї.
Навіть ті, хто не знайомий із творчістю Шевченка у повному обсязі, мають за дороговказ крилаті цитати Кобзаря.
Черкащина стала малою Батьківщиною майбутнього символу України і визнаної світом особистості, яка й через століття знаходиться в контексті новітньої історії, є провідником ідеї української державності.
Абсолютно невипадково, що у 2014 році українські патріоти збирались на мітинги з метою протистояти поширенню так званого «руського міру» саме біля пам’ятників Шевченку.
Проте, яким б вагомими не були здобутки поета, письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, не забуваймо, що він був людиною, яка багато страждала, певно, в чомусь помилялась, про щось шкодувала, чомусь раділа, часто змушена була робити непростий вибір. Та жодного вибору не було для цієї людини там, де мова йшла про боротьбу українського народу за свою волю, культуру і цивілізацію.
Віддаючи цими днями шану нашому видатному земляку, маємо розуміти, що даниною світлої пам’яті Тараса Шевченка має бути наші зусилля в ім’я успішної європейської України.
Голова Кремінської райдержадміністрації Олег Клименчуков
.
.